NRL: słowa o rolnictwie nie znalazły odzwierciedlenia w poprawkach Parlamentu Europejskiego! Po wczorajszym głosowaniu na sesji plenarnej w sprawie prawa o odnowie zasobów przyrodniczych (NRL), Copa i Cogeca wyrażają ubolewanie z powodu braku jej odrzucenia, przy 329 posłach głosujących za, 275 przeciw i 24 wstrzymujących się.

Społeczność rolników, właścicieli lasów i spółdzielców w Europie bardzo ubolewa nad brakiem poparcia dla zmiany prawa o odnowie zasobów przyrodniczych. Copa i Cogeca zawsze popierały odbudowę przyrody jako całość, ale nie sposób, w jaki ta ustawa została skonstruowana lub przeforsowana, która od samego początku była wadliwa. Obecnie jest ona nie do przyjęcia i będziemy nadal upewniać się, że jest jasne, że jej wdrożenie spowoduje poważne problemy dla społeczności rolniczych i leśnych w Europie. Najważniejszą z kwestii stojących przed odbudową przyrody jest to, w jaki sposób prawo to będzie finansowane oraz w jaki sposób zarządcy i właściciele gruntów będą wspierani w aktywnym wprowadzaniu długoterminowych zmian za pomocą krótkoterminowych środków finansowych.

Źródło: KRIR

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.