ksow22

‘’Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie’’ Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020” Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi


 Lubelska Izba Rolnicza wraz z partnerem projektu Lokalną Grupą Działania Ziemi Kraśnickiej zapraszają na wyjazd studyjny organizowany w ramach realizacji operacji „Przetwórstwo i sprzedaż żywności w ramach krótkich łańcuchów dostaw, jako wzrost konkurencyjności gospodarstw rolnych – dobre praktyki”

 

Partner KSOW: Lubelska Izba Rolnicza wraz z Lokalną Grupą Działania Ziemi Kraśnickiej

 

Projekt realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Plan operacyjny na lata 2022-2023

 

Osoby zainteresowane udziałem w realizowanej operacji prosimy o dostarczenie wypełnionej karty zgłoszeniowej pocztą tradycyjną, elektroniczną (skan) lub osobiście w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 sierpnia do godz. 15.30 na adres:

Lubelska Izba Rolnicza ul. Pogodna 50A/2 20-337 Lublin

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Cel operacji

promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu realizacji przedsięwzięć zwiększających rentowność i konkurencyjność gospodarstw, wymiana doświadczeń.

 

Grupa docelowa, operacja skierowana jest do:

- rolników i domowników rolników

- przedstawicieli samorządu rolniczego

- doradców rolniczych

- przedsiębiorców działający na terenach wiejskich

- przedstawicieli partnera projektu

Przewidywane efekty

Bezpośrednim efektem realizacji operacji będzie odbycie przez 44 osoby wyjazdu studyjnego z zakresu prezentacji dobrych praktyk przedsiębiorczości, jako możliwości pozyskiwania dodatkowych dochodów dla mieszkańców obszarów wiejskich. Realizacja operacji przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy uczestników wyjazdu studyjnego z zakresu podejmowania, prowadzenia i promocji dodatkowej działalności, polegającej na przetwarzaniu produktów rolnych i sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa. Efektami, które mogą zostać osiągnięte w dłuższej perspektywie czasu będą: zwiększanie rentowności i konkurencyjności gospodarstw poprzez rozwój przetwórstwa produktów rolnych, rozwój sprzedaży bezpośredniej oraz promocję żywności dobrej jakości wytwarzanej z surowców dostępnych w gospodarstwie. Efektem realizacji operacji będzie również integracja i aktywizacja uczestników wizyty studyjnej, która przełoży się na zwiększenie wymiany doświadczeń w zakresie podejmowania nowych form aktywności pozarolniczych sprzyjających rozwojowi obszarów wiejskich.

 

Instytucją odpowiedzialną za treść informacji jest Lubelska Izba Rolnicza

 

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Zarejestruj się na stronie www.ksow.pl

 


 

Przetwórstwo i sprzedaż żywności w ramach krótkich łańcuchów dostaw, jako wzrost konkurencyjności gospodarstw rolnych – dobre praktyki

Partner KSOW: Lubelska Izba Rolnicza wraz z Lokalną Grupą Działania Ziemi Kraśnickiej

Realizacja operacji rozpoczyna się od 01 września 2022 i kończy się w dniu 30 września 2022

Projekt będzie realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Plan operacyjny na lata 2022-2023

Celem operacji jest promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu realizacji przedsięwzięć zwiększających rentowność i konkurencyjność gospodarstw, wymiana doświadczeń.

Formy realizacji operacji: W ramach operacji zostanie zrealizowany wyjazd studyjny pn.

„Przetwórstwo i sprzedaż żywności w ramach krótkich łańcuchów dostaw, jako wzrost konkurencyjności gospodarstw rolnych – dobre praktyki”

Grupa docelowa: Operacja skierowana jest do:

- rolników i domowników rolników

- przedstawicieli samorządu rolniczego

- doradców rolniczych

- przedsiębiorców działający na terenach wiejskich

- przedstawicieli partnera projektu

Przewidywane efekty: Udział w operacji

Bezpośrednim efektem realizacji operacji będzie odbycie przez 44 osoby wyjazdu studyjnego z zakresu prezentacji dobrych praktyk przedsiębiorczości, jako możliwości pozyskiwania dodatkowych dochodów dla mieszkańców obszarów wiejskich. Realizacja operacji przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy uczestników wyjazdu studyjnego z zakresu podejmowania, prowadzenia i promocji dodatkowej działalności, polegającej na przetwarzaniu produktów rolnych i sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa. Efektami, które mogą zostać osiągnięte w dłuższej perspektywie czasu będą: zwiększanie rentowności i konkurencyjności gospodarstw poprzez rozwój przetwórstwa produktów rolnych, rozwój sprzedaży bezpośredniej oraz promocję żywności dobrej jakości wytwarzanej z surowców dostępnych w gospodarstwie. Efektem realizacji operacji będzie również integracja i aktywizacja uczestników wizyty studyjnej, która przełoży się na zwiększenie wymiany doświadczeń w zakresie podejmowania nowych form aktywności pozarolniczych sprzyjających rozwojowi obszarów wiejskich.

Instytucją odpowiedzialną za treść informacji jest Lubelska Izba Rolnicza

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.