Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału w piątej edycji konkursu dla KGW -  Kobieta Gospodarna Wyjątkowa pod nową odsłoną – „Kobieta Przedsiębiorcza”.

Zgłoszenia można składać do 31 marca 2023 r. Regulamin konkursu i karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.lubelskie.pl oraz www.lubelskie.ksow.pl . Informacje o konkursie można także uzyskać pod numerem telefonu: 81 441 68 73, 81 441 65 38.

Podsumowanie konkursów KGW i ogłoszenie nowej formuły konkursowej >>

Przez ostatnie cztery lata panie rywalizowały ze sobą na płaszczyźnie kulinarnej i rękodzielniczej, a motywami przewodnimi konkursów były lubelskie jabłka, lubelskie zioła i lubelska kasza oraz owoce miękkie. Wszystko to po to, aby docenić wkład wiejskich kobiet w kultywowanie tradycji i ukazanie bogactwa dziedzictwa kulturowego regionu.

Nowa odsłona konkursu polega na wyszukaniu i wykonaniu potrawy o minimum 25 letniej recepturze, ściśle związanej z regionem lubelskim oraz jej prezentacja przed Komisją konkursową. Przepisy powinny znajdować się w starych książkach kucharskich lub domowych zeszytach z przepisami kulinarnymi, a wybrane potrawy powinny spełniać kryteria wpisania na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem Konkursu jest promowanie województwa lubelskiego w zakresie niepowtarzalnej lubelskiej tradycji kulinarnej.

Konkurs będzie miał charakter etapowy:

I etap to Półfinały, które odbędą się w każdym z 20 powiatów województwa lubelskiego w terminie od kwietnia do lipca 2023 rok. Komisja konkursowa wyłoni laureatów I, II, III miejsca w każdym powiecie, co zagwarantuje przejście do finału konkursu oraz zdobycie nagród rzeczowych:

  • za I miejsce: wyjazd studyjny dla 1 przedstawicielki koła/stowarzyszenia,
  • za II miejsce: porcelanowy serwis obiadowy dla 12 osób,
  • za III miejsce: porcelanowy serwis kawowy dla 12 osób.

Tradycyjnie już zwycięzcy półfinałów zostaną zaproszeni do udziału w Gali Finałowej, która w tym roku odbędzie się 3 września 2023 r. w Restauracji „Drob” w Urszulinie. Komisja konkursowa spośród 60 uczestników wybierze finalistów – zdobywców I, II, III miejsca, którzy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości:

  • za I miejsce: 7.000 zł;
  • za II miejsce: 5.000 zł;
  • za III miejsce: 3.000 zł;
  • oraz 5 wyróżnień o wartości 1000 zł każda.

 

Źródło: Lubelskie.pl, LODR w Końskowoli

 

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.