Po raz trzeci w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju wsi odbyło się posiedzenie Rady Młodych Rolników. W spotkaniu uczestniczył także wicepremier, minister RiRW Henryk Kowalczyk.

Szef resortu rolnictwa wyraził zadowolenie z aktywności członków Rady. Podziękował im za ciekawe inicjatywy i propozycje zmian w edukacji rolniczej, które mogą przyczynić  się do wzmocnienia efektywności kształcenia.

Kształcenie i rola młodzieży

– Proponowane przez was zmiany dotyczące choćby kształcenia praktycznego powinny zostać uwzględnione nie tylko w naszych szkołach rolniczych, ale w szkołach w ogóle – zauważył wicepremier Kowalczyk.

– Często na co dzień widzicie więcej, niż wasi rodzice czy dziadkowie – dodał szef resortu. – I warto zdobytą także w ten sposób wiedzę wykorzystać w celu rozwijania siebie i zmiany na lepsze swojego środowiska – podkreślił. – Dziękuję wam, że już to tak chętnie i odważnie robicie.

Pierwsza część posiedzenia miała charakter świąteczny. Wicepremier Henryk Kowalczyk  złożył członkom Rady życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Każdy z uczestników otrzymał także drobny upominek mikołajkowy od resortu.

Spotkanie prowadziła zastępca Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW Natalia Latocha.

Posiedzenie Rady

W części roboczej posiedzenia, które prowadziła Aleksandra Horoszko, koordynatorka zadań Rady Młodych Rolników, omawiane były kwestie związane z działaniami promocyjnymi Rady oraz edukacji w szkołach rolniczych. Rada przyjęła ustalenia dotyczące swojej identyfikacji graficznej oraz kierunku promocji w mediach społecznościowych. Podjęta została też rozmowa na temat możliwości zmian prawnych w zakresie edukacji w szkołach rolniczych.

Rada Młodych Rolników

Rada Młodych Rolników została powołana na mocy Zarządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr 16 z dnia 27 kwietnia 2021 r. Są w niej uczniowie i studenci.

Jej rolą jest udział w konsultowaniu strategicznych i programowych dokumentów związanych z polityka rolną, inicjowanie nowych rozwiązań systemowych, wdrożenie nowoczesnych technologii, działania zmierzające do uatrakcyjnienia polskiej wsi jako miejsca do pracy i życia młodych ludzi.

Źródło:MRIRW

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.