Proponowane zmiany do ustaw, proszę przesyłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub listownie na adres siedziby Lubelskiej Izby Rolniczej, najpóźniej na dzień przed końcem konsultacji.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw. 

Projekt wpłynął do Sejmu 8.01.2019 r. i został w trybie pilnym skierowany do Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która w dniu 15.01.2019 r.  przeprowadziła pierwsze czytanie i rozpatrzyła projekt (druk nr 3117). Uzasadnienie projektu przedstawił podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Ryszard Zarudzki.

Projekt ma na celu przedłużenie na 2019 r. rozwiązań zastosowanych w 2018 r. polegających na umożliwieniu rolnikom ubiegającym się o przyznanie płatności bezpośrednich lub płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, tj. złożenie – zamiast wniosku o przyznanie tych płatności – oświadczenia, w którym potwierdza brak zmian w porównaniu do wniosku złożonego w poprzednim roku.


Sejmowa Komisja Rolnictwa przyjęła poprawkę dotyczącą terminu wejścia w życie ustawy tj. ustaliła datę wejścia w życie ustawy na 15 lutego 2019 r. (w projekcie pierwotnie było  „Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia”.

Przedstawienie Sprawozdania Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o rządowym projekcie ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych innych ustaw (druki nr 3117 i 3131) oraz 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół - przewidziane jest w porządku dziennym 76. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu dzisiejszym 17 stycznia.

Projekt ustawy i uzasadnienie >>

Prosimy o przesyłanie opinii do dnia 21.01.2018 r. /poniedziałek/.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych >>>

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.