„Rolnicy, którzy w desperacji pozwalali ludziom za symboliczną opłatą zbierać plony z ich pól, mogą być ścigani przez fiskusa. Skarbówka może upomnieć się o pieniądze tych, którzy są płatnikami VAT. Minister rolnictwa Stefan Krajewski obiecał w rozmowie z Polsat News, że będzie w tej sprawie interweniował w resorcie finansów.” – zapraszamy do lektury materiału przygotowanego przez redakcję „Wydarzeń”.

https://www.polsatnews.pl/wydarzenia/2025-11-06/ratowali-plony-organizowali-samozbiory-skarbowka-moze-sie-upomniec-o-vat

Źródło: KRIR

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.