W dniu 6 grudnia 2024r. w Sali konferencyjnej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Krasnymstawie, odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej Powiatu Krasnostawskiego, w którym na zaproszenie Przewodniczącej Rady Marty Gawron uczestniczyli Delegaci LIR, lekarze Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz pracownicy Oddziału Zamiejscowego Lubelskiej Izby Rolniczej w Chełmie.

Posiedzenie odbyło się z następującym porządkiem obrad:

Otwarcie posiedzenia

 

1. Sprawy regulaminowe:

  • stwierdzenie quorum,
  • przyjęcie porządku obrad
  • przyjęcie protokołu

    2. Szkolenie z zakresu: bioasekuracji gospodarstw, zwalczania chorób zakaźnych zwierząt oraz zasad przeprowadzania uboju na własny użytek.

    3. Informacje członka Zarządu LIR.

    4. Sprawy różne wolne wnioski.

    5. Zamknięcie posiedzenia.

 

Po stwierdzeniu quorum i przyjęciu porządku obrad, głos zabrał lek. wet Sławomir Cichosz przekazując ogólne informacje z zakresu funkcjonowania i działalności PIW oraz omówił bieżące sprawy i zagrożenia które występują na terenie powiatu krasnostawskiego w tym zagrożenie rozprzestrzenieniem się wścieklizny czy wystąpieniem choroby niebieskiego języka.

W dalszej części posiedzenia Delegaci uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym zwalczania chorób zakaźnych zwierząt oraz zasad przeprowadzania uboju na własny użytek oraz z zakresu bioasekuracji gospodarstw które poprowadzili: Powiatowy Lekarz Weterynarii Małgorzata Kalinowska oraz lek. wet. Artur Kraczkowski.

W wyniku ukończenia szkolenia, uczestnicy posiedzenia otrzymali kwalifikacje do prowadzenia uboju zwierząt, we własnym gospodarstwie z przeznaczeniem na własną konsumpcje domową.

W trakcie posiedzenia Przewodnicząca Marta Gawron, jako członek Zarządu omówiła stanowiska podjęte przez Zarząd LIR w czasie od ostatniego posiedzenia oraz poinformowała Delegatów o przekazaniu petycji w dniu 15 listopada 2024r. do Wojewody Lubelskiego oraz bezpośrednio na ręce Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego w której zawarto m. in. postulat dotyczący sprzeciwu podpisania umowy z MERCOSUR.

Posiedzenie zakończyło się podjęciem wniosku złożonego przez Delegata LIR z gminy Gorzków- Pana Radosława Parkę który dotyczy pozwolenia na stosowanie preparatów do fumigacji płodów rolnych w tym surowców zielarskich.

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, Przewodnicząca złożyła uczestnikom życzenia spokojnych, rodzinnych świąt i nadziei na dobry czas w 2025 roku.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.