6 czerwca 2024 r. w Urzędzie Miejskim w Piaskach odbyło się kolejne posiedzenie Rady Powiatu Świdnickiego. Na spotkaniu oprócz delegatów LIR obecni byli: Pan Grzegorz Wójcik – Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Piaskach, Pan Jakub Skoromowski - Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Piaskach, a także Pan Michał Cholewa - Burmistrz UM w Piaskach oraz Pan Bartłomiej Świtała – Członek Zarządu LIR.

Członkowie Rady Powiatowej dyskutowali o różnych sprawach i problemach dotykających powiat świdnicki. Na pierwszy plan wypłynął temat suszy i szacowanie strat oraz optymistyczny wzrost cen za zboża. Dyskusje dotyczyły również założeń Zielonego Ładu, a w szczególności retencji i budowy zbiorników retencyjnych, które jak jednoznacznie stwierdzili zgromadzeni są i będą niezbędne przy dalszym ociepleniu klimatu w kraju. Pan Wójcik przedstawił aktualną sytuację zakończonych i trwających naborów wniosków dopłat bezpośrednich w Biurze Powiatowym ARIMR oraz wysłuchał wszelkich spostrzeżeń i uwag delegatów co do wprowadzenia uproszczeń w tych wnioskach w przyszłości. Natomiast Pan Skomorowski przedstawił w skrócie różnice w sprawach, którymi zajmuje się placówka terenowa i oddział regionalny KRUS-u. Zachęcił wszystkich do współpracy z placówką w zakresie organizowanych szkoleń i turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i dorosłych w ramach ubezpieczenia. Pan Świtała przedstawił informacje z bieżącej działalności biura LIR, omówił tematykę i celowość podjętych Stanowisk Zarządu oraz zachęcił do śledzenia na bieżąco strony internetowej Lubelskiej Izby Rolniczej, gdzie można śledzić wszystkie działania biura podejmowane w ostatnim czasie.

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.