W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, właściciela Systemu Zbiórki Opakowań  PSOR, zapraszamy Państwa do udziału w webinarium szkoleniowym pt. „Obowiązki rolników w zakresie ewidencjonowania opakowań po środkach ochrony roślin w systemie BDO (tzw. bazie danych o odpadach)” organizowanym 15.12.2023 r. o godz. 10.00 na platformie ClickMeeting.

Zasady postępowania opakowaniami po środkach ochrony roślin są ściśle regulowane przez polskie prawo, między innymi poprzez ustawę o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Ustawa ta określa zasady ewidencjonowania opakowań w systemie BDO, czyli Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami. Zgodnie z ustawą, rolnicy gospodarujący na powierzchni powyżej 75 hektarów zobowiązani są do rejestracji w systemie BDO.

Podczas webinarium dowiecie się Państwo:

  • jakie są obowiązki  rolników wynikające z ustawy o odpadach oraz z ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi,
  • kto ma obowiązek rejestracji w systemie BDO i w jaki sposób można to sprawdzić,
  • jak krok po kroku zarejestrować się w systemie BDO,
  • jak założyć Kartę Przekazania Odpadów (KPO) w systemie BDO,
  • czym jest karta KEO, kto jest zobligowany do jej założenia i jak to zrobić,
  • jakie są zasady zwrotu opakowań po środkach ochrony roślin i na czym polegają zależności pomiędzy zwrotem opakowań do sklepu a obowiązkami ewidencyjnymi w systemie BDO.

Webinarium szkoleniowe objęte jest patronatem Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Webinarium odbędzie się 15.12.2023 r. w godz. 10.00-11.30 na platformie ClickMeeting.

Po rejestracji otrzymają Państwo link z dostępem do webinarium.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji poprzez poniższy link:

https://psor.clickmeeting.com/webinarium-systemu-psor/register

Rejestracja na webinarium trwa do dnia 13 grudnia 2023 roku. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego o wzięciu udziału decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: KRIR

W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu lir.lublin.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w zakładce Ochrona danych osobowych. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Lubelską Izbę Rolniczą. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki.